Zastanawiasz się, jak zorganizować wywóz gruzu ze swojej posesji na terenie Otwocka? Bez specjalistycznego sprzętu może być to bardzo trudnym zadaniem. Samodzielna organizacja wywozu gruzu jest też dosyć kosztowna. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego zadania profesjonalistom. Nasza firma specjalizuje się w wywozie gruzu z Otwocka oraz okolicznych miejscowości. Doskonałe zaplecze techniczne oraz wykwalifikowani pracownicy znacznie przyspieszają realizację każdego zlecenia. Sprawdź, jak dokładnie przebiega wywóz gruzu i jak możesz zamówić tę usługę.

 

Wywóz gruzu Otwock – jakiego rodzaju odpady odbieramy z Otwocka?

 

Nasza firma oferuje wywóz gruzu i odpadów poremontowych z Otwocka. Oprócz gruzu ceglanego i betonowego odbieramy również czysty beton. Poza tym specjalizujemy się w wywozie odpadów poremontowych i budowlanych. W tej kategorii warto wymienić materiały izolacyjne, płyty gipsowo-kartonowe, elementy wyposażenia, okiennice i futryny, gabaryty oraz odpady zielone. Możesz zgłosić się do nas z każdego rodzaju odpadami. Z pewnością będziemy w stanie pomóc Ci w ich sprawnym wywozie.

Wywóz gruzu i odpadów z Otwocka realizujemy w specjalnych kontenerach. Wybierając jeden z nich, będziesz musiał określić konkretną pojemność. Nasze zaplecze techniczne obejmuje kontenery KP2, KP5, KP7 i KP15. Trzy pierwsze służą do wywozu gruzu i odpadów. Ostatni jest przeznaczony wyłącznie na lżejsze odpady oraz gabaryty. Nie wiesz, jaki kontener będzie dla Ciebie najlepszy? Zgłoś się do naszego biura. Pomożemy ustalić Ci optymalna pojemność. Dzięki temu nie będziesz przepłacać za niewykorzystaną przestrzeń ładunkową. A jeśli kontener KP2 okaże się zbyt mały, to jako idealną alternatywę możesz wybrać wywóz gruzu w workach Big-Bag w Otworku. Ich pojemność wynosi 1 m3 a ładowność ok. 1500 kg.

 

Wynajem kontenerów Otwock – jak zamówić wywóz gruzu z terenu Otwocka i okolic?

 

Naszym celem jest maksymalne uproszczenie procedury zamówienia wywozu gruzu. Wystarczy, że zadzwonisz do naszego biura. Podczas rozmowy z pracownikiem będziesz musiał określić kilka szczegółów zlecenia. Pierwszym z nich jest oczywiście wybór konkretnego kontenera na odpady z Otwocka. Nasz pracownik pomoże Ci w podjęciu decyzji. Musisz jedynie podać mu orientacyjną ilość odpadów oraz ich rodzaj.

Następnie powinieneś określić także termin podstawienia kontenera oraz długość wynajmu. Aktualnie masz do wyboru 3 opcje. Pierwszą z nich jest standardowy wynajem, który trwa 3-7 dni. Jeśli potrzebujesz kontenera na dłużej, to skorzystaj z opcji wynajmu długoterminowego. Wszystkie szczegóły, jeśli chodzi o wynajem kontenerów w Otwocku ustalisz z naszym pracownikiem. Alternatywą może być dla Ciebie ekspresowy wywóz gruzu. W ramach tej usługi podstawimy kontener na 30-60 minut. W tym czasie powinieneś załadować go odpadami. Kontener odbieramy własnym transportem. Wybierając ekspresowy wywóz gruzu, unikasz konieczności załatwiania z Urzędu Miasta pozwolenia na postawienie kontenera. Po zakończonej usłudze otrzymasz od nas paragon lub fakturę VAT.

Co dzieje się z odebranym gruzem? Najpierw przesiewamy go, aby usunąć niepotrzebne domieszki. Następnie kruszymy w kruszarce do pożądanej średnicy. Tak przygotowany surowiec może być ponownie wykorzystany.

Zadzwoń i sprawdź naszą ofertę. Pomożemy Ci zorganizować wywóz gruzu z Otwocka! 

Wywóz odpadów Otwock - regulamin wywozu gruzu

Sprawny i bezproblemowy wywóz gruzu w Otwocku zależy od wielu czynników. Jeśli zdecydujesz się na usługi naszej firmy, to pamiętaj o kilku kwestiach, których musisz się trzymać. Jako Zleceniodawca powinieneś być obecny przy podstawieniu kontenera. Jest to konieczne do wskazania dokładnego miejsca, w jakim mamy go ustawić. Jeżeli okaże się, że kontener musi zająć pas ruchu, to Twoim obowiązkiem jest uzyskać stosowne zezwolenie. Konsekwencje wynikające z braku takiego zezwolenia obciążają w całości Ciebie. Zawsze zwracamy uwagę, aby Zleceniodawca zapewnił swobodny dostęp do kontenera w momencie jego odbioru. Niedopilnowanie tej kwestii może wiązać się z naliczeniem dodatkowej opłaty. Obecność Zleceniodawcy jest również konieczna przy odbiorze zapełnionego kontenera. Wtedy też możesz zapłacić za wykonaną usługę. Jeśli wolisz zrealizować płatność przelewem, to musisz go dokonać przed podstawieniem kontenera w Otwocku. Jeżeli nie możesz być na miejscu osobiście, to powinieneś wyznaczyć osobę, która będzie Cię zastępować.

wywoz gruzu otwock warszawa
wywoz gruzu otwock

Kontenery Otwock - sprawdź, jak wygląda załadunek kontenera

Podczas wywozu gruzu w Otwocku bardzo istotne są kwestie związane z załadunkiem kontenera. W tym przypadku również powinieneś przestrzegać określonych zasad. Nie wolno sztucznie podwyższać burt kontenera w celu zwiększenia jego pojemności. Maksymalna ilość załadowanych odpadów nie może przewyższać burt o więcej niż 30 cm. Zabraniamy umieszczania na kontenerze odpadów płynnych. Nie można także spalać załadowanych odpadów. Niedozwolone jest mechaniczne ugniatanie odpadów w trakcie załadunku. Nie można również wrzucać na kontener odpadów po prasowaniu, paletowaniu i belowaniu. Nie zalecamy umieszczania na górze kontenera odpadów sypkich. Mogą one zostać zwiane na drogę w czasie transportu.
Jeśli nie chcesz zlecać wywozu gruzu i odpadów zewnętrznej firmie, to możesz oczywiście pozbyć się ich we własnym zakresie. W tym celu powinieneś dostarczyć je własnym transportem do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK w Otwocku znajduje się przy ulicy Samorządowej 42/44. Pamiętaj tylko, że każdy PSZOK ustala indywidualne, roczne limity oddawanych odpadów. Jeśli przekroczysz ten limit, to zostanie naliczona stosowana opłata. Dlatego w większości sytuacji najlepszym rozwiązaniem problemu zalegających odpadów jest zlecenie wywozu gruzu zewnętrznej firmie.